Dahab

                            Relaxace s potápěním v Dahabu

 

                 Termín : 15.-22. listopadu 2010

                  Golden Europe ****

                       Cena potápěč:         19 990,- Kč 

                  Cena nepotápěč:     15 990,- Kč

 

Základní cena zahrnuje: letenku, letištní a bezpečnostní taxy. Transfer z letiště Sharm el Sheikh do Dahabu a zpět, pobyt 8dní/ 7 nocí  ubytování v dvoulůžkových pokojích s polopenzí, balíček 10 ponorů s dopravou na lokalitu a česky nebo slovensky hovořícími průvodci .

 

Cena nezahrnuje:  egyptské vízum cca 15 USD, pojištění léčebných výloh, potápěčské pojištění.

Možno zajistit potápěčské a cestovní pojištění Allianz za 60,- Kč na den, cestovní za 40,- Kč

 
Poloha: Hotel Golden Evrope  leží přímo v Dahabu, 30m od pláže v těsné blízkosti potápěčské základny Lighthause. Jedná se o jednopodlažní menší hotel, pokoje jsou vybaveny  klimatizací, TV, minibarem a vlastním sociálním zařízením. Hotelová terasa nabízí výhled na moře i místní hory. Přímo u pláže začíná členitý pobřežní korálový domácí útes zvaný Lighthouse, vhodný pro šnorchlování a potápění.

Stravování: formou švédských stolů. Jednou z největších atrakcí Dahabu jsou plážové restaurace a posezení v arabském stylu, kde se lze v ranním slunci pozvolna probouzet (vleže) čekajíce na snídaní, kde se lze také v průběhu dne opalovat a lenošit (drinky až pod nos) a kde konečně lze trávit kouzelné večery u vodní dýmky a romantické hudby, dřímat nebo jen tak relaxovat v kruhu přátel.

 

Potápění v Dahabu

 

Akabský záliv Rudého moře u východního pobřeží Sinajského poloostrova skýtá výborné podmínky pro potápění. Jeho strmé břehy jsou z větší části lemované korálovými útesy vytvářejícími stěny, homole, podmořské zahrady, labyrinty a jeskyňky. Každá lokalita je jiná a něčím zajímavá a většina z nich je snadno dostupná přímo z břehu. Viditelnost bývá celoročně od 20 do 30 m, teplota vody je v létě 27-28°C a v zimě 21°C. Pravidelně se tu střídá bezvětří z větrným počasím, ale vždy se najdou lokality, na které se dá snadno vstoupit, i když jsou větší vlny.

      Za příplatek je možné dokončení kurzů OWD, AOWD, Nitrox Diver.  

Organizace potápění

Každý z návštěvníků si může vybrat potápěčský program, který ho zajímá. Výběr lokalit záleží na něm a na počasí.  Většinou se vyjíždí na 2 ponory, blízko většiny lokalit jsou nějaké místní restaurace, kde se dá občerstvit a posilnit mezi ponory. Návrat na základnu bývá odpoledne mezi okolo 16:00.

 V okolí Dahabu v dosahu 10 až 30 minut autem je řada zajímavých lokalit dostupných přímo z břehu. Doprava potápěčů a výzbroje na lokality je zajišťovaná většinou na korbě pick-upu nebo džípem. Takto lze navštívit většinu lokalit: Lighthouse, Islands, Eel Garden, Abu Helal, Abu Talha, The Canyon, Blue Hole, The Bells, Three Pools, Caves, Southern Oasis.

K nejčastějším destinacím patří jedno z nejkrásnějších potápěčských míst Gabr el Bint, nachází se asi 25 km na jih od Dahabu. Pochopitelně v případě vícedenních safari lze navštívit i vzdálenější lokality.
Dalším cílem bývá rezervace Ras Abu Gallum ležící asi 16 km na sever od Dahabu. Nachází se tam beduínská vesnice s množstvím roztomilých dětí, a beduínské ženy nabízejí své výrobky. Ponory se vedou na dvou různých místech. Dá se tu přespat na romantické písčité pláží nebo v chatrčích z palmových listí a uskutečnit noční ponor. Následující den lze prozkoumat další, téměř neznámé lokality dál na sever.
Případně ráno dorazí džípy s novými lahvemi a můžete dojet dál na sever až na málo navštěvovanou lokalitu Ras Mamlach a vrátit se pak přes hory a malou oázu Bir Sehrir do Dahabu. .

CAMEL SAFARI - potápěčské safari na velbloudech - za doplatek k balíčku

K vyhledávaným potápěčským atrakcím v Dahabu patří potápěčská safari na velbloudech na vzdálenější lokality, kde zatím vedou jen velbloudí stezky po pobřeží. Terénními vozidly se dojede na konec pobřežní cesty, kde již čekají beduíni a dál se pokračuje na velbloudech, na něž se naloží veškeré potápěčské vybavení, jídlo, osobní věci, případně i kompresor. Mezi ponory Beduíni připraví na ohni chutný oběd, upečou svůj tradiční chleba a pohostí svým silným čajem.

 

K nejčastějším destinacím patří jedno z nejkrásnějších potápěčských míst Gabr el Bint, nachází se asi 25 km na jih od Dahabu. Pochopitelně v případě vícedenních safari lze navštívit i vzdálenější lokality.
Dalším cílem bývá rezervace Ras Abu Gallum ležící asi 16 km na sever od Dahabu. Nachází se tam beduínská vesnice s množstvím roztomilých dětí, a beduínské ženy nabízejí své výrobky. Ponory se vedou na dvou různých místech. Dá se tu přespat na romantické písčité pláží nebo v chatrčích z palmových listí a uskutečnit noční ponor. Následující den lze prozkoumat další, téměř neznámé lokality dál na sever.
Případně ráno dorazí džípy s novými lahvemi a můžete dojet dál na sever až na málo navštěvovanou lokalitu Ras Mamlach a vrátit se pak přes hory a malou oázu Bir Sehrir do Dahabu

 

JEEP DIVING SAFARI - za doplatek k balíčku potápění

 

Poněkud dál na sever nebo na jih od Dahabu se nacházejí další zajímavé lokality. Jsou jíž mimo dosah jednodenního výletu na velbloudech, avšak s menšími či většími obtížemi tam lze dojet džípem Toyota Landcruiser s přívěsem. K takovým místum patří zřídka navštěvovaný Ras Mamlach, asi 70 km na sever od Dahabu. Cesta vede přes hory suchými wadi přes malou oázu Bir Sehrir. Kromě nebezpečné hluboké jeskyně je tam krásný pobřežní útes s možností se setkat s většími rybami. Směrem na jih mazi Dahabem a Sharmem se nachází rezervace Nabeq (Nabeq National Park), kde kromě mangrovníkových porostů v malebných lagunách a rezavého vraku těsně u pobřeží, se můžeme potopit na několika zajímavých místech.

Program :  

1. den      - Odlet z Prahy, přílet do Sharm el Sheikh, transfer minibusem do  Dahabu,   ubytování.

 2.-7. den - Pobyt v Dahabu, potápění, výlety, relax, .

 8.den      - Transfer z Dahabu na letiště do Sharm el Sheikh, přílet do Prahy.

  Platby : 5 000,- Kč při přihlášení z důvodu rezervace letenky, doplatek 40 dnů před odjezdem. Platit můžete hotově na prodejnách v Mladé Boleslavi a Liberci. Nebo na č.ú. 189525774/0300  VS číslo faktury.  

Včasným zaplacením je garantována cena zájezdu, která se jinak může navýšit v případě zvýšení palivového příplatku leteckou společností, nebo růstem kurzu Eura nebo Dolaru.     

Více informací na tel. 602 305 852  nebo mail: obchodmb@snakesub.cz .