Vrakové safari Egypt

Pohodové safari v severních vodách Rudého moře zaměřené na  vrakové potápění. Jako bonus pro každého je zdarma připravena výuka práce s navijákem ve vracích. Safari se pojede na lodi Diamond Safaga. která je zařazena do luxus řady *****. Fotogalerii z vybavení lodě najdete zde.

Termín: 20.-27. května 2012

Cena:  14000 Kč - potápěč, nepotápěč má slevu 1000 Kč

Letenka: 9.900 Kč

 

Specifikace lodě: 

DIAMOND SAFAGA

V roce 2011 prošla kompletní rekonstrukcí.

Délka:  36m

Šířka:    8,5m

Motory:  2x MAN 1250 Horse Power

Popis: Pro klienty je k dispozici 12 kajut : 4 kajuty na horní palubě, 8 kajut v podpalubí. Všechny mají oddělená lůžka.

Loď má prostorný salon s TV a DVD.

Maximální kapacita 24 klientů.

 Všechny s vlastní sprchou, WC, klimatizací a ledničkou. Pro každého klienta je k dispozici župan a osuška.

Další vybavení: 2 x generátor 70 kW

    2x zodiac + Yamaha 25HP motors

    2x kompresor Bauer

Cena zahrnuje:

transfer z letiště na loď a zpět na letiště velkým klimatizovaným autobusem, 6 dní potápění minimálně 3ponory/den + noční ponory (závěrečný den zpravidla 2 denní ponory. Zapůjčení potápěčských lahví 12l, zátěže. Ubytování v prostorných dvoulůžkových kajutách s vlastním minibarem. Plnou penzi formou švédských stolů, veškeré nealkoholické nápoje (voda, Cola, Fanta, Sprite, ovocné juice, káva , čaj) svačiny, oplatky, sušenky.

Cena nezahrnuje:

letenku (zajistíme za výhodných podmínek), egyptské vízum 15 USD, pojištění lečebných výloh (zajistíme u pojišťovny Allianz), alkohol (zajistíme na objednání pivo, víno), bakšišné posádce 25 EUR,na vyžádání 15l potápěčské láhve(30 euro) nebo twin 2x12 (50 euro) za týden. Nitrox - 50 eur/týden. Alkohol. 

 

Předpokládaný itinerář:

1.den:přílet do Hurghady, transfer z letiště na jih do přístavu v Safaze (cca 30min.), nalodění

2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na Umm Gamar nebo Shaab El-Erg (reef ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Tato lokalita je známa častým výskytem delfínů a vzácně i mant

3.den:vrakové potápění - útes Ahu Nahas, který se stal osudný mnoha lodím: ponory k vrakům Carnatic(nejstarší,  velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingů), velké nákladní lodě: GiannisD. , ChrisolaK. nebo  Seastar.

4.den:Shaab Ali - celodenní potápění na jednom z nejlepších vraků světa - Thistlegornu(válečné nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu - lokomotivy, voj. a obrněná  auta, zbraně, munice, výstroj pro pěchotu,.....) podvečerní a noční ponor na Small Crack - členitý reef s mělkými korálovými zahradami...

5.den:mořský park Ras Mohammed - Shark reef, Jolanda reef, Sharkobservatory, Jack fish alley (potápění v této oblasti je možné pouze u lodi s povolením ke vstupu) - oblast řazená mezi nejlepší světové pot. lokality,se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků i mant. Dunraven - další starý vrak z konce 19století.

6.den:potápění na reefech kolem ostrova Small Gobal- lokality vyznačující se velkým množstvím ryb (častý výskyt delfínů, velkých tuňáků, murén,.. a bohatými porosty korálů (možnost driftových ponorů).

7.den:Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar, Carless Reef- excelentní zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurghady (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzacně i šedých útesových žraloků či mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén...... ), návrat do Hurghady (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den:odlet do ČR

 

 !!! V případě zájmu je možno zařadit do programu i několikadenní potápění v okolí Safagy !!! (Panorama Reef, vrak Salem Expres, Halhal, Middle Reef, Seven Towers,...)

Po odeslání přihlášky je nutné uhradit plnou cenu zájezdu.