Mexiko 20.2.- 10.3.2015

Na naší společné expedici na nás čeká potápění v nejhezčích jeskyních systémech v oblasti Tulumu, a v nových, neveřejných systémech, objevených v letech 2003-2011. Dále hledání nových cenotů v džungli,  nebo kurz mapování zaplavených jeskyních systémů.

POTÁPĚNÍ V CENOTECH YUCATANU (MEXIKO)

20.2. -10.3.2015

(Termín se může +- o 3 dny posunout, dle dostupnosti letenek)

Let bude vybrán dle nejvýhodnější aktuální nabídky.

Cena: 54.500,- Kč

Cena zahrnuje:

letenku + letištní taxy (platba ve Snakesubu,cca 25.000,- Kč)

ubytování +snídaně (platba na místě)

potápěčský program - 9 potápěčských dnů - 2ponory denně (platba na místě)

Co jsou cenote?

Jsou to závrty krasového původu, jaké se nacházejí ve velmi hlubokých jeskyních s provalenými stropy i více pater nad sebou. Zde se shromažďuje podzemní voda vytvářející více či méně hlubokou nádrž. Existuje více druhů cenote: pod širým nebem, z části zakryté a podzemní nebo v jeskyni.

Cenote se vytvořily, když byla nižší hladina moře, v době ledové. Cenote jsou v naprosté většině případů vyústěním složitých sítí podzemních toků, které si občas prorazí cestu až k moři. V těch může mořská voda, která má vyšší hustotu než sladká, pronikat až na dno celého systému. Proto se objevují cenote, ve kterých v určité hloubce voda přechází ze sladké na slanou.

Program

Na potápění  vyrazíme ráno v 9.00, cestou se stavíme pro potápěčské láhve. Cesta k cenotům trvá 5 až 45minut. Potápět se budeme ve skupinách po 4 + instruktor. Ponory trvají cca 45minut do maximální hloubky 15 metrů. V několika cenotech se dá také šnorchlovat, takže šnorchl určitě s sebou! Po druhém ponoru se vracíme na základnu.

Ve dnech, kdy se nebudeme potápět, pojedeme na výlet nebo můžeme relaxovat na pláži

Ubytování

Ubytování : Hotel La Mariposa***, Tulum

Hotel leží blízko pláže,

Stravování: Snídaně