Objevme Ameriku - 22. 08. - 23. 08. 2020

Jde o opuštěný vápencový jámový lom, délka 750 m, šířka asi 150 m, výška asi 70 m, na dně dvě většinou spojená antropogenní jezera: 300x60x-10.5m + 150x60x-11m. Dno lomu je na úrovni 322 m n.m. (6. těžební patro). Po úroveň 5. těžebního patra tj. 335 m n.m. je zatopen a slouží jako rezervoár vody pro provoz R.D. Mořina.

Cena - potápěč: 850 Kč/ celkem za sobotu i neděli

V ceně je zahrnut organizační poplatek, poplatek za ubytování ve vlastním stanu a za potápění.

Cena - nepotápěč: 550 Kč/ celkem za sobotu i neděli

V ceně je zahrnut organizační poplatek, poplatek za ubytování ve vlastním stanu a za potápění.

Doprovod "Ochutnávačů potápění", kteří dorazí pouze v neděli, platí 250 Kč/ osobu.

Děti do 10ti let ZDARMA.

 

Na neděli 23. 08. 2020 vypisujeme speciální SUPERAKCI:

Pro všechny nepotápěče, kteří si chtějí užít VELKOU AMERIKU se vším všudy, tedy i pod vodou, nabízíme SPECIÁLNÍ OCHUTNÁVKU POTÁPĚNÍ = Ochutnávka potápění na VELKÉ AMERICE.

V ceně je i zapůjčení nejkvalitnějšího potápěčského vybavení, doprovod profesionálního potápěčského instruktora, vše samozřejmě bezpečně, v neoprenech a s potápěčskými přístroji.

Pojďte s námi a PONOŘTE SE S NÁMI POD VODU na VELKÉ AMERICE

Počet osob je limitován - maximálně 25 osob.

Cena: 2 990 Kč/ 1 ochutnávku.

Pro dospělé a děti, plavce od 10 let.

Akce platí pro všechny, kteří se v neděli dostaví na VELKOU AMERIKU (tedy jak pro účastníky celého víkendu, tak i pro ty, kteří přijedou až v neděli ráno).

Velká Amerika je asi 28 km JZ od Prahy, 1 km SZ od obce Mořina a si 2 km S od hradu Karlštejn v CHKO Český kras. Lom vytváří impozantní kaňon a je vyhledávaným turistickým místem. Byly zde natáčeny české filmy, např. Cesta na jihozápad (1989), Limonádový Joe, Malá mořská víla, Micimutr a další.

Upozornění: Obecně se na VELKOU AMERIKU z bezpečnostních důvodů nesmí, jedná se o pozemek lomů. Na tento termín však máme povolení a potápěči mohou zajet autem až k vodě (v omezeném počtu aut).

Program

Potápění dle libosti (bereme kompresor, takže foukání lahví bude zajištěno)

Večer možnost grilování

Ubytování

Ve vlastních stanech