Exkurze Barokomora

TENTO TERMÍN JE JIŽ PLNÝ. BUDOU VYPSÁNY DALŠÍ TERMÍNY

Zveme Vás na zajímavou exkurzi do zázemí dekompresní komory HBOX Kladno (Oblastní nemocnice Kladno, a.s.). Součástí bude i sestup do 49 metrové hloubky s časem na dně BT 20 minut. Po část výstupu budeme dýchat čistý kyslík. Celková doba ponoru 60 minut. Kdo chce tak si sebou může vzít potápěčský počítač. Cílem exkurze je větší porozumění dekompresní teorie a především na vlastní kůži si vyzkoušet jak probíhá případná léčba DCS (dekompresní nemoci). Pro znalé Nitroxové potápěče budeme dýchat čistí kyslík pod Po2 3.1 Bar.

Věnovat se nám bude Mudr. Štěpán Novotný s obsluhou.

Cena 1250 Kč.

Termín: listopad  2018

Pro přihlášení je nutné vyplnit přihlášku.

Maximální počet 12 osob.

Sraz v 16:50 před nemocnicí

Na Adrese: Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje
Vančurova 1548
272 59 Kladno

Hyperbarické komory jsou ocelové tlakové nádoby, jejich provoz podléhá přísným bezpečnostním opatřením a speciálním technickým normám.

Tato komora svým vzhledem připomínající zmenšeninu ponorky slouží k léčbě oxygenací, tedy k aplikaci kyslíku pod tlakem.

Dále je využívána u řady chronických onemocnění a rovněž v některých akutních indikacích jako je například akutní otrava oxidem uhelnatým.

 

 

Navštěvují ji např. potápěči, kteří se příliš rychle vynořili, a rozdíl tlaků způsobil např. hromadění bublinek inertního plynu v tělních tkáních, kloubech, což způsobuje velké bolesti. Potápěč udá přesnou hloubku ponoru a laborant komoru nastaví na tlak tomu odpovídající. V průběhu několikahodinové expozice se tlak postupně snižuje až k hodnotě atmosférického a bublinky v kloubech se touto procedurou rozpustí.