Advanced EANx Diver

Tento kurz je určen pro potápěče, kteří se chtějí potápět do hloubek v dekompresním režimu za pomocí jedné dekompresní směsi. Maximální hloubka 42 metrů.

Kurz Advanced EANx Diver:

 • potápět do maximální hloubky 42 metrů
 • účastnit se kurzů pro pokročilé potápeče
 • účastnit se potápěčských akcí
 • využívat klubové výhod

Aktuální termíny pro kurz DEEP DIVER, ADVANCED NITROX

26.09. - 29.09.2019 - Rakousko, Attersee. Více o kurzu DEEP DIVER ZDE. Více o kurzu ADVANCED NITROX ZDE. Více o zájezdu ZDE.

19.09. - 26.10.2019 - Egypt, Brtohers a Deadlus. Více o kurzu DEEP DIVER ZDE. Více o kurzu ADVANCED NITROX ZDE. Více o zájezdu ZDE.


Vstupní předpoklady pro účast v kurzu:

 • minimální věk 15 let se souhlasem zákonného zástupce
 • minimálně 35 zaznamenaných ponorů
 • dobrý zdravotní stav
 • touha po dobrodružství a zábavě

Výuka a výukové materiály:

Kurzy pořádáme v individuální i skupinové formě. Uzavřeným skupinám a firemním kolektivům nabízíme program výuky postavený na klíč.

Výukové materiály pro kurz Advanced EANx Diver zahrnují manuál, decompresní tabulky a mnoho dalšího.

Místo konání:

Teoretická výuka probíhá v našem libereckém potápěčském centru Snakesub. Bazénová výuka probíhá dle dohody se skupinou. Závěrečné výcvikové ponory s námi můžete dle vlastního přání absolvovat v Čechách, Rakousku, Německu, Slovinsku, Egyptě, Chorvatsku a v dalších zemích.

Služby zahrnuté v ceně kurzu:

 • kompletní teoretická i praktická výuka
 • učebnice IANTD Advanced EANx Diver manuál
 • poradenství po kurzu

 

Abychom Vám zajistili dostatek času na Váš trénink a možnost nacvičit si nové nabyté potápěčské dovednosti, nabízíme Vám následující výhodné řešení:

Měsíc před začátkem Vašeho plánovaného kurzu Vám vysvětlíme a na volné vodě předvedeme potápěčské znalosti a dovednosti, které jsou v rámci daného kurzu požadovány a jsou tedy povinné. Případné chyby společně opravíme tak, abyste měli možnost následující měsíc trénovat a při nastoupení do kurzu byli plnohodnotně připraveni. V rámci kurzu si to budeme společně užívat a nabyté zkušenosti zúročovat. Naši instruktoři potápění jak rekreačního, tak technického směru, jsou Vám plně k dispozici.

Termíny

Aktuální termíny pro kurz DEEP DIVER, ADVANCED NITROX

26.09. - 29.09.2019 - Rakousko, Attersee. Více o kurzu DEEP DIVER ZDE. Více o kurzu ADVANCED NITROX ZDE. Více o zájezdu ZDE.

19.09. - 26.10.2019 - Egypt, Brtohers a Deadlus. Více o kurzu DEEP DIVER ZDE. Více o kurzu ADVANCED NITROX ZDE. Více o zájezdu ZDE.


Harmonogram

Výuka je navržena, tak aby dále rozšiřovala a rozvíjela potápěče v používáni Advanced EANx dýchacích směsí. Dále 4 výcvikové zkušební ponory na otevřené vodě.

FAQ

Rozvoj dovedností ve vodě  1. Lekce v chráněné vodě musí být provedeny před ponory na otevřené vodě. 2. Dokažte zdatnost a zběhlost v různých technikách a předveďte je s dokonale zvládnutým trimem. a. Při simulované OOA situaci uplavte 15 metrů (bez dýchání, jen s pomalým vydechováním) bez masky na obličeji a proveďte sdílení plynu. Během sdílení plavte po dobu 3 minut, poté si nasaďte a vyčistěte masku. 3. Při ponoru v otevřené vodě předveďte své schopnosti plánování ponoru s důrazem na prevenci rizika CNS toxicity. 4. Proveďte výstup na hladinu se sdílením plynu z náhradního zdroje. 5. Během každého ponoru proveďte kontrolu pomocí uzavření a otevření ventilů. 6. Předveďte vystřelení dekompresní bójky (celkem dvakrát) a použijte ji jako výstupové lano. 7. Předveďte bezpečně zvládnutý trim a schopnost pohybu pod vodou. 8. V hloubce hlubší 6-ti metrů si sundejte a znovu nasaďte láhev i BCD. 9. Sundejte si a znovu nasaďte láhev a BCD i na hladině. 10. Předveďte své navigační a orientační schopnosti. 11. V oblasti, kde by hloubka mohla klesnout pod hloubku původního plánu ponoru zhodnoťte, zda má student dostatečné zkušenosti k tomu, aby se držel dále plánu ponoru a nepřekročil hranice stanovené plánem. 12. Předveďte zvládnutí nouzové situace a techniky tak, jak je najdete popsané v textu. 13. Nejprve splňte seznam všech dovedností tak, jak to vyžaduje kurz IANTD Deep Diver.  Standardy IANTD CE.