Rescue Diver

V předchozích kurzech se potápěč učil, jak se vyhnout krizovým situacím a potápěčským zraněním. V tomto kurzu se potápěč učí zvládat krizové situace
a poskytovat záchranu a první pomoc v případě zranění. Více informací v menu FAQ.

Sleva 300 Kč pro členy klubu Snakesub, kteří mají uhrazené členské příspěvky!

Vstupní předpoklady pro účast v kurzu:

 • certifikace IANTD Advanced Open Water Diver nebo ekvivalentní vzdělání
 • certifikace IANTD First Aid Diver (lze uskutečnit v rámci kurzu Rescue diver)
 • certifikace IANTD Oxygen Administrátor (lze uskutečnit v rámci kurzu Rescue diver)
 • alespoň 20 zaznamenaných ponorů
 • minimální věková hranice pro účast na kurzu je 15 let se souhlasem zákonného zástupce

 

V  ceně  je zahrnuto:

 • teoretická část na učebně
 • ponory na volné vodě
 • mailový servis po kurzu a mnoho dalších výhod dle aktuální nabídky

V  ceně není zahrnuto:

 • zapůjčení potápěčské techniky
 • plnění lahví
 • výjezdy na vzdálenější lokality v ČR nebo zahraničí.

Termíny

Začátek kurzu je individuální a probíhá celoročně. Začít můžete již dnes!

Harmonogram

Váš kurz se bude skládat z teoretické a praktické výuky, která bude probíhat dle předem stanoveného harmonogramu.

Kurz obsahuje teoretické rozebrání příčin nehod a krizových situací a praktický nácvik dovedností při jejich řešení.

 

FAQ

Rozvoj dovedností ve vodě  1. Před započetím jakýchkoli ponorů na volné vodě musí být dokončena lekce v uzavřené vodě.  Hledání chybějícího potápěče (vyžaduje se)
2. Určit, kdy byl chybějící potápěč naposledy viděn a pak provést přímé pátrání v místě, kde byl naposledy viděn a následně provést pátrání dle jednotlivých metod (kruh, mříž apod.)  Pomoc druhému potápěči (vyžaduje se)  3. Dril nouzových dovedností: a. instruktor nechá potápěče, aby se na krátkou vzdálenost oddělili (např.: instruktor zastaví jednoho potápěče tak, aby o tom ten druhý nevěděl a nechá nezastaveného potápěče plavat asi tři tempa). Pak nechá zastaveného potápěče plavat (bez dýchání, s pomalým výdechem) k tomu prvnímu, kterému ukáže signál „nemám plyn“ a že potřebuje dýchací plyn. Poté následuje sdílení plynu z alternativního druhého stupně nebo příslušný dril s rebreatherem pro potápěče bez plynu. b. opakování stejného cviku, ale v tomto případě provedou potápěči výstup se sdílením plynu. c. v hloubce ne větší než 6 metrů se dvojice potápěčů rozdělí na vzdálenost o něco málo větší než je hloubka vody a jeden z potápěčů dostane informaci, že jeho kolega/kolegyně je bez plynu. Tento potápěč si zvolí bezpečnější způsob, jak vyřešit tento problém. Jestliže se potápěč rozhodne, že hladina je bližší a dosažitelnější a provede ESA, ukončete dril a nechte potápěče, aby se znovu přiblížili. 4. Pomoc unavenému potápěči pod vodou. 5. Pomoc dezorientovanému potápěči. 6. Pomoc unavenému potápěči na hladině, použít metodu tlačení za ploutve i tažení.  Záchranářské cviky pro potápěče a jeho partnera (vyžaduje se)  7. Použití dalších pomůcek, plováků, záchranných kruhů atd. Z lodě nebo mola. 8. Použití dalších pomůcek a dekompresní bóje. 9. Obrana a odražení útoku potápěče v panice. 10. Kontrola taženého potápěče. 11. Záchrana bojujícího potápěče. 12. Záchrana zraněného nebo bezvládného potápěče ze dna. 13. Záchranářské umělé dýchání a metody tažení při jeho provádění. 14. Odstraňování výstroje z potápěče a transport na souš (metody transportu z vody). 15. Simulace CPR a zavolání EMS.  Vyžadovaný konečný kompletní cvik  16. Nalézt ztraceného potápěče pod vodou a zorganizovat kompletní záchrannou akci.   
© 2007 IANTD Central Europe   IANTD