novinky-detail

Neobyčejný příběh malého potápěče

Středa, 11. červenec, 2018

Neobyčejný příběh malého potápěče

Po kliknutí na obrázek se obrázek zvětší.

 

Jak se říká, a jak všude propagujeme a píšeme, potápění je radost!  Ale co je za tím vším dřiny, že?

Na začátku je touha zažít něco nového a u někoho možná i splnění si dětského snu. Nadšení je převládající a radost nezměrná. Rychlá online přihláška do kurzu a očekávání, co kurz potápění přinese.

Konečně nastává Váš den D. Přivítání u nás na učebně, která patří k nejmodernějším v České republice a představení celého potápěčského týmu. Každý nový OWD potápěč hltá teorii a čte stránku manuálu za stránkou. A pomalu začíná tušit, že to až taková sranda nebude. Myšlenky už se pomalu ubírají na lekce v bazénu. Vylití masky a dva základní potápěčské pohyby pod vodu a hurá na volnou vodu. Potápění v lomu je zase úplně něco jiného. Ještě, že tu je ten instruktor a nebo Divemaster. V tento moment jsme pro Vás vším a jak někteří říkají: "díky bohu za Vás". Ano, jsme za to rádi.

Aby nám na volné vodě nebyla zima, brr, tak se nakoupilo 10 ks neoprénových suchých obleků. Jinde v České republice tuto vymoženost nenajdete. Po potápěčském víkendu a závěrečném testu jsem už, hurá, potápěč. Za velmi příznivý poplatek se "sucháče" dají půjčit třeba na středeční ponory na Jablonecké přehradě.

Krásně se to čte, ale realita je naprosto jiná. Pro přípravný potápěčský tým, jako jsou instruktoři či Divemástři a samozřejmě personál obchodu, je vše o maximálním úsilí. Odvést profesionální výkon a udělat z nepotápěče potápěče, dá obrovsky zabrat. Jak po stránce fyzické tak i té psychické. „Vše je přeci o hlavě, nééé?“

Nám se to již 20 let daří dělat tak, že potápění je pro Vás radost. Jsme stálicí na potápěčském nebi. Ať chceme nebo nechceme je to prostě tak. Je to dřina, a proto berte v potaz slova instruktora.

Závěrečná moudrá slova instruktora zní: "Abyste se potápěli bezpečně a rozumně! A hlavně po ukončení kurzu co nejdříve zase pod vodu…!"

Jak jste na tom OWD roku 2016,2017,2018?

Tak hlavu vzhůru a již brzy opět pod vodu. Máš-li chuť, tak se ozvi! Buddyho pro tebe máme.

Pokud Ti tedy stačí míry 170/120/90 blond a bez závazků!!

S úctou Jarda Kočárek Instruktor potápění.

zpět na úvodní stránku