Rescue Diver
V předchozích kurzech se potápěč učil, jak se vyhnout krizovým situacím a potápěčským zraněním. V tomto kurzu se potápěč učí zvládat krizové situace
a poskytovat záchranu a první pomoc v případě zranění. Více informací v menu FAQ.
Sleva 300 Kč pro členy klubu Snakesub, kteří mají uhrazené členské příspěvky!
Tento kurz je určen pro potápěče, kteří se chtějí naučit nebo rozvinout zkušenosti ve záchranně sebe nebo jiného potápeče.
Vstupní předpoklady pro účast v kurzu:
- certifikace IANTD Advanced Open Water Diver nebo ekvivalentní vzdělání
- certifikace IANTD First Aid Diver (lze uskutečnit v rámci kurzu Rescue diver)
- certifikace IANTD Oxygen Administrátor (lze uskutečnit v rámci kurzu Rescue diver)
- alespoň 20 zaznamenaných ponorů
- minimální věková hranice pro účast na kurzu je 15 let se souhlasem zákonného zástupce
V ceně je zahrnuto:
- teoretická část na učebně
- ponory na volné vodě
- mailový servis po kurzu a mnoho dalších výhod dle aktuální nabídky
V ceně není zahrnuto:
- mezinárodní certifikace DES (1 000 Kč)
- plnění lahví
- zapůjčení potápěčské techniky
- plnění lahví
- výjezdy na vzdálenější lokality v ČR nebo zahraničí
Váš kurz se bude skládat z teoretické a praktické výuky, která bude probíhat dle předem stanoveného harmonogramu.
Kurz obsahuje teoretické rozebrání příčin nehod a krizových situací a praktický nácvik dovedností při jejich řešení.
Začátek kurzu je individuální a probíhá celoročně. Začít můžete již dnes!
Rozvoj dovedností ve vodě 1. Před započetím jakýchkoli ponorů na volné vodě musí být dokončena lekce v uzavřené vodě. Hledání chybějícího potápěče (vyžaduje se)
2. Určit, kdy byl chybějící potápěč naposledy viděn a pak provést přímé pátrání v místě, kde byl naposledy viděn a následně provést pátrání dle jednotlivých metod (kruh, mříž apod.) Pomoc druhému potápěči (vyžaduje se) 3. Dril nouzových dovedností: a. instruktor nechá potápěče, aby se na krátkou vzdálenost oddělili (např.: instruktor zastaví jednoho potápěče tak, aby o tom ten druhý nevěděl a nechá nezastaveného potápěče plavat asi tři tempa). Pak nechá zastaveného potápěče plavat (bez dýchání, s pomalým výdechem) k tomu prvnímu, kterému ukáže signál „nemám plyn“ a že potřebuje dýchací plyn. Poté následuje sdílení plynu z alternativního druhého stupně nebo příslušný dril s rebreatherem pro potápěče bez plynu. b. opakování stejného cviku, ale v tomto případě provedou potápěči výstup se sdílením plynu. c. v hloubce ne větší než 6 metrů se dvojice potápěčů rozdělí na vzdálenost o něco málo větší než je hloubka vody a jeden z potápěčů dostane informaci, že jeho kolega/kolegyně je bez plynu. Tento potápěč si zvolí bezpečnější způsob, jak vyřešit tento problém. Jestliže se potápěč rozhodne, že hladina je bližší a dosažitelnější a provede ESA, ukončete dril a nechte potápěče, aby se znovu přiblížili. 4. Pomoc unavenému potápěči pod vodou. 5. Pomoc dezorientovanému potápěči. 6. Pomoc unavenému potápěči na hladině, použít metodu tlačení za ploutve i tažení. Záchranářské cviky pro potápěče a jeho partnera (vyžaduje se) 7. Použití dalších pomůcek, plováků, záchranných kruhů atd. Z lodě nebo mola. 8. Použití dalších pomůcek a dekompresní bóje. 9. Obrana a odražení útoku potápěče v panice. 10. Kontrola taženého potápěče. 11. Záchrana bojujícího potápěče. 12. Záchrana zraněného nebo bezvládného potápěče ze dna. 13. Záchranářské umělé dýchání a metody tažení při jeho provádění. 14. Odstraňování výstroje z potápěče a transport na souš (metody transportu z vody). 15. Simulace CPR a zavolání EMS. Vyžadovaný konečný kompletní cvik 16. Nalézt ztraceného potápěče pod vodou a zorganizovat kompletní záchrannou akci.
© 2007 IANTD Central Europe IANTD
Komentáře
Nebyly přidány žádné komentáře, můžeš být první.