Naše dutina

orthan-protection.jpg

 

 

Pojďme se společně posunout opět o kousek dál.

Naší snahou je udělat Vám potápění opravdu pohodové, tak aby Vaše potápěčské výlety byly využity v plné míře.

Máme na mysli, užít si každý ponor bez potíží se zanořením. Jak už asi každý zažil, při opakovaným několika denním potápění se stává, že nás "ucho" nepustí dál pod vodu.

Několik rad, které fungují a můžou Vám pomoci.  Na prvním místě se už nikdy nerýpejte vatovou tyčinkou v uchu a dutiny si ochraňujte před chladem a větrem. Tedy i v létě šátek nebo čepici hluboko do čela.  Dále se v případě sezónní rýmy před zanořením vysmrkat a dát si doušek vody, popřípadě vykloktat vodou ústa. Zvlhčení sliznice je důležité a usnadní nám vyrovnání tlaku ve středouší.

Vřele doporučujeme používat Frenzelův manévr.  Kdo tento manévr na vyrovnání tlaku nepoužívá, tak věnujte své další ponory právě nácviku Frenzelova manévru. Pozitivní vizualizace Vám tento manévr s lehkostí vryje do paměti. V neposlední řadě si dejte pozor na včasné vyrovnávání tlaku a mějte na paměti, že bezpečnost je prvořadá, před čímkoliv.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem ve smyslu, problému s vyrovnáním tlaku ve středouší, tak si zajistěte odbornou prohlídku na ORL. Využijte naši Mudr. Lucii Stachovou z Liberce, která je obeznámena problematikou spojenou s potápěním.  Ordinace: Klášterní 117/2 tel. 485 312 917  Naše heslo Potápění Vám pomůže být ještě dnes na prohlídce.

 

Další novinky

POTÁPĚNÍ NA MALTĚ/ GOZO - 06/2023

Lokality-potapeni-II.-GOZO-COMINO-MALTA.jpg

26. Leden 2023

Vyber si jeden z balíčků POTÁPĚNÍ na MALTĚ/ GOZO, přihlas se na akci - ZDE a pojeď s námi.POTÁPĚNÍ NA GOZO/MALTĚ je atraktivn&…

Barokomora

barokomora.jpg

12. Květen 2014

Potápění je radost, ale co kdyby. Když se po náročném ponoru necítím v pohodě, tak to neznamená, že jsem si někde uhnal dekompresní příhodu. V případě pochybností můžete svůj stav konzultovat…